Affiliate skutočne funguje!

O affiliate programoch som si toho prečítal už veľa, každý si melie to svoje. Neúspešní tvrdia, že nefunguje a úspešní mlčia. Sú však aj ľudia, ktorí sa radi podelia o svoje skúsenosti, patrím medzi nich. Ale vravím Vám rovno – som začiatočník, takže žiadne zázraky odo mňa nečakajte. Samozrejme nemôžem prezradiť celé svoje know-how, pretože zatiať žiadnym nedisponujem 😀

Ako to všetko začalo

Jedného pekného dňa ma môj kamarát požiadal o spoluprácu s jedným affilom. Nevidel som v tom veľký potenciál, no keďže som bol študent bez času, prikývol som. Na affile frčali až 3 .info doménky a návštevnosť bola v drvivej väčšine z vyhľadávačov. Keďže webíky zarobili len nejaké drobné, skúsili sme nasadiť Adsense, ktorý tiež bohužiaľ nezaúčinkoval a tak sme domény nechali vyexpirovať.

Vzkriesenie

Ja som však mal pocit, že sme to nerobili naplno a tak som sa do toho pustil odznovo a sám. Zmenil som však dve podstatné veci:

 • obsah
 • cielenie kľúčových slov
 • doménu

Zaregistroval som takmer totožnú doménu, líšila sa len koncovkou a vrhol som sa na to. Linkbuilding bol vcelku jednoduchý, ten ani nestojí za reč. Po niekoľkých dňoch som začal badať postupy v SERPe, čomu som sa dosť divil. Stránka sa vyšplhala až na #3 pozíciu vo vyhľadávaní. Pozíciu si stabilne udržuje a dôležité je to, že začína stúpať aj na ďalšie kľúčové slová. Za júl navštívilo stránku 1260 ľudí, to je celkom slušné číslo, keď zoberiem do úvahy, koľko námahy som do tejto stránky vložil.

funguje to!

Aby ste si nemysleli, že kecám, tak pridávam aj obrázok z administrácie. Tento affil dnes už bohužiaľ nefunguje, nasadil som nový. Ale o tom inokedy…

 

 

 

 

Vyšla slovenčina pre WordPress 3.4.1

Včera na WP.sk vyšiel očakávaný Slovenský preklad, ktorý si môžete stiahnúť na uvedenej stránke. Príjemnou správou je, že základňa skalných prekladateľov sa rozrastá, čo znamená, že preklady budú vychádzať rýchlejšie a takisto budú lepšie odladené chybičky. Celkovo sa tak v oficiálnom prekladateľskom tíme nachádza už 5 členov.

Výbornou správou je tiež to, že sa komunita rozrástla o príležitostných pomocníkov, ktorých je až 28. Táto skutočnosť ma potešuje snáď ešte viac, pretože sa nachádzam medzi nimi. Bohužiaľ som prišiel dosť neskoro, keďže už prakticky nebolo čo prekladať, ale s ďalšou verziou chcem pomôcť výraznejšie, dúfam, že mi to vyjde.

Chcete pomôcť s prekladom?

Dôležité je, aby ste mali angličtinu na schopnej úrovni, potom už stačí iba chuť pomáhať, viac sa dočítate na tejto stránke.

Dostaňte sa k prémiovému obsahu zadarmo

 

Načo platiť za niečo, čo môžeme mať zadarmo? Ukážem Vám, ako si vychutnať “zakázané ovocie” prakticky zadarmo (náklady na internet + elektrinu nerátam).

Čo na to budeme potrebovať?

 • túto stránku
 • pripojenie na internet
 • vyhľadávač Google

Ako na to:

 1. Skontrolujeme či sme pripojený na celosvetovú sieť, niekto ju volá aj internet
 2. Prejdeme na stránku http://www.trener-online.cz/
 3. Nájdeme si článok, ktorý je dostupný len pre členov -> Další obsah je přístupný pouze pro členy.
 4. Skopírujeme si link článku a vložíme ho do Googlu v tomto tvare -> “cache:http://adresalinku.sk”
 5. Vychutnávame si chuť zakázaného ovocia

 

Funguje to aj na iných stránkach?

Určite áno, bohužiaľ nepoznám žiadnu inú stránku, ktorá by mala takýmto spôsobom vyriešenú správu plateného obsahu. Ale ak nájdete aj iné weby, ktoré sa správajú rovnaku, nezabudnite na ne poslať odkazu do komentáru. Môžme z toho spraviť takú malú databázu nezabezpečených webov.

Ako je to vlastne možné?

Admin zabudol na jednu dôležitú vec, vďaka ktorej sa celý obsah nachádza v indexe Googlu a presne pre to si ho môžme vychutnať zadara :)

Webspam skutočne nepodporujem

Hnusí sa mi to, keď sa na prvej pozícii nachádza web, ktorý je škaredý na pohľad a ešte k tomu má tony neprirodzených odkazov, ktoré sú síce z mocných webov, no drvivá väčšina z nich je v pätičke. Myslel som si, že toto sa už pár rokov nenosí a AHA ho! Ono Vám to vždy môže prejsť.

Ďalšia vec, ktorá ma zaujala je to, že z celkového počtu 13,670 spätných odkazov smeruje na index až 13,430! Čo predstavuje až 98%! všetkých odkazov. V týchto odkazoch sa vyskytuje primárne jeden anchor a točia sa tam ďalšie dva, ktoré nie sú až tak významné.

Tu však zábava nekončí, pretože admin si povedal, že zájde ešte ďalej a urobí zopár “doorway pages” Continue reading

Pričuchol som si k affilu

Donedávna som vlastnil kvantum webov bez informačnej hodnoty, ktoré mi hádzali nejakú šušníky a ja som z toho skákal 1,20m. My študenti to predsa nemáme ľahké, vedomostí máme málo a peňazí ešte menej 😀 O skúsenostiach radšej ani nehovoriac. Boli to rôzne podradné weby na *.info doménach. Chvalabohu som sa ich všetkých úspešne zbavil, niektoré z nich som dokonca predal za celkom pekné čiastky, keď si vezmem, že weby boli obsahovo chudobné a zárobky sa blížili k bodu mrazu. O tom niekedy inokedy, teraz vám chcem ukázať, že zarábať cez affil nie je až také zložité, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Čo to je affiliate?

Ak neviete, čo je to affiliate, skúsim vám to lajcky vysvetliť => Fero vlastní auto a chce ho predať. Ponúkne vám 5% v prípade, že nájdete kupca a Fero auto predá. Existuje však ešte jeden druh affilu – kde dostávate pevnú čiastku bez ohľadu na cenu. Závisí len od oblasti, do ktorej sa pustíte. Niektorí majitelia vám dokonca dajú na výber a veria, že si vyberiete tú horšiu.. Nedá sa to takto zfleku určiť, ktorá voľba je správna, pretože je to závislé od produktu.  To je celé. Samozrejme toto bol príklad affilu z reálneho sveta, nás budú zaujímať skôr tie online príležitosti, ale funguje to presne takisto. Je to prostý princíp a obe strany sú spokojné. Vlastník affilu je rád, že mu privediete zákazníka a vy ste radi, že vám za to niečo pustí.

 

Poďme si teda rozobrať, čo potrebujete na spustenie svojho affilu: Continue reading

Keď sa vyhľadávací dopyt rovná doméne

Mnohými zatracovaný jav, niektorí si na ňom doslova zakladajú. Presná zhoda výrazu s názvom domény. Príklad, robíte web s najvýhodnejšími pôžičkami na trhu a máte spravený prieskum, že je to výraz, na ktorý sa oplatí optimalizovať, tak si registrujete – najvyhodnejsiepozickynatrhu.tld; Pripadá mi to smiešne registrovať takúto dlhú doménu a vlastne by som sa ani necudoval, keby uz existovala. Continue reading

Prečo nepoužívať slávny BING

Dnes sa mi stala zaujímavá príhoda. Deň ako každý iný, najprv som si skontroloval poštu a potom som ako zvyčajne prešiel na Google Analytics. Práve pracujem na jednom webe, tak sa snažím kontrolovať štatistiky denno-denne.

Po prihlásení do GA (čítaj google analytics) som skontroloval pár webov, ich návštevnosť, správanie návštevníkov atď. To by nebolo nič výnimočné.. Potom som však otvoril web, na ktorom som hodil GA kód len včera a nesedelo mi, ako je možné, že už má 1 návštevu! Ja viem, je to smiešne číslo, ale predsa mi to nešlo do hlavy, tak som sa tomu Continue reading

Google webcam hack

Teraz Vám ukážem vyhľadávač Google tak, ako ho nepoznáte. Na blogu uzivatela Fakam som nasiel zaujimavy trik.

Stačí do vyhladávača zadať:

inurl:”ViewerFrame?Mode=motion”

alebo inurl:/view/index.shtml

V niektorych pripadoch sa Vam podari narazit na webky, ktore mozete svojvolne ovladat.

a môžete si vyberať zo zoznamu webiek, ktoré pre nás Google zaindexoval.

Zaujimave nie?  Ale byt majitelom takejto webkamery, dost ma to nastve. Velmi zle zabezpecenie.