Svadobný fotograf

Fotenie svadby

Fotenie svadby nepatrí medzi jednoduché žánre pre fotografa. Svadobné fotenie si vyžaduje zdatného fotografa, s patričnými skúsenosťami. Preto odporúčam si vybrať svadobného fotografa až po vzhliadnutí jeho portfólia. Výberu venujte dostatok času, lebo keď po svadbe dostanete Vaše fotky a nebudú zodpovedať Vašim predstavám, bude už bohužiaľ neskoro.

Je veľa svadobných fotografov a ak si prezriete ich portfóliá zistíte, že každý má svoj štýl. Niekto kladie väčší dôraz na aranžovanú fotografiu, niekto zas na prirodzené zábery. Jeden fotograf svadbu nafotí ako reportáž, ktorej snímky prezradia celý priebeh svadby, ďalší sa viac zameria na momentky a detaily. Výsledkom bude, že pri prezeraní fotiek budú niektoré pôsobiť na nás umeleckým dojmom, ako vystrihnuté z galérie a iné fotky nám zas budú pripomínať reportáž a rozpovedia príbeh.

Aj preto nikdy nebude existovať len jeden najlepší svadobný fotograf a všetky svadobné fotky nikdy nebudú rovnaké.

Ak už máte predstavu o tom, aké fotky by ste chceli a vyberáte fotografa na svadbu, treba zobrať do úvahy aj ďalší dôležitý faktor. Čím má fotograf renomovanejšie meno, tým skôr si ho treba zarezervovať dopredu a rátať aj s vyššou cenou za fotenie. Niekedy však, na zajedanie termínu fotenia svadby, môže byť aj rok dopredu už neskoro. Záleží to nielen od popularity svadobného fotografa, ale ja od obdobia kedy sa koná svadba a v neposlednom rade od numerologicky populárnych svadobných dátumov.
Na osobnom stretnutí s fotografom treba čo najpresnejšie objasniť aké fotky sa Vám páčia. Nebojte sa na stretnutí ukázať aj konkrétne fotky, ktoré vystihujú vašu predstavu. Povedzte fotografovi aj o prípadných plánoch na zhotovenie veľkoformátovej fotky, fotoknihy atď.

Ak si položíme otázku, koľko financií je úmerné vynaložiť na fotenie svadby, ťažko nájdeme jednoznačnú odpoveď. Preto len stručne spomeniem, v akých sumách sa pohybujú ceny za svadobne fotenie.
Cena samozrejme záleží na rozsahu fotenia. Od pred-svadobného fotenia, cez svadobné prípravy, portrétové svadobné fotky, ateliérové fotenie, svadobný obrad, až po fotenie svadobnej zábavy do ranných hodín. Keď zoberieme do úvahy všetky uvedené skutočnosti, dostaneme sa na ceny od 100€ až po 3000€. V prípade že svadobný fotograf pôsobí v inom regióne, môže byť cena navýšená o cestovné náklady a to hlavne pri väčších vzdialenostiach ako napríklad cestovanie z Bratislavy do Banskej Bystrice, alebo dokonca naprieč Slovenskom.

Svadobné fotoalbumy

Video ukážky svadobného fotoalbumu na prezretie. Po kliknutí na obrázok sa Vám prehrá video ukážka.

Svadobný fotoalbum - Zlatka a PavelSvadobný fotoalbum - Nikolka a DankoSvadobný fotoalbum - Ingrid a Rainer

Moje služby v oblasti Svadobnej fotografii

Mladomanželom sa za prejavenú dôveru snažím odvďačiť profesionálnym a individuálnym prístupom. Oblasť pôsobenia mám na celom území Slovenska, ale najčastejším pôsobiskom je Bratislava, Banská Bystrica, Zvolen, Brezno a celá oblasť Horehronia. V prípade záujmu Vám odporúčam pozrieť si moje portfólio a kontaktovať ma buď emailom, alebo prostredníctvom kontaktného formuláru priamo z mojej stránky. Ja sa potom posnažím Vám v čo najkratšom čase odpovedať a v prípade Vášho záujmu si s Vami dohodnúť osobné stretnutie.

Podkategórie